Yerinde Ofis Halı Yıkama İşleminin Detayları

Ofisler çalışanların çok uzun zaman vakit geçirdiği alanlardır, bu nedenle ofis ortamları dizayn edilirken sıcak bir ortam yaratmak üzere zeminlerde halılar kullanılmaktadır. Halı zemin malzemesi ortamları daha şık ve sıcak gösteren bir malzemedir. Halı kullanılan ofislerde halıların günlük temizlik işlemleri genellikle elektrikli süpürgeler ile yapılmaktadır.

Ancak sadece süpürme, halı zeminler için yeterli bir temizlik yöntemi değildir, halı zeminlerin düzenli aralıklarla yıkanması çok önemlidir, yıkama işlemi ihmal edildiği takdirde sağlıksız çalışma ortamları oluşabilmektedir. Zemin malzemesi olarak kullanılan halıların taşınarak yıkanması mümkün değildir.

Ofis halıları için yerinde ofis halı yıkama hizmeti alınması gerekli olup, bu hizmet profesyonel halı yıkama desteği olarak bilinmektedir. Halılarda yer alan kir, bakteri, virüs ve mantarlardan halıları arındırmak üzere yıkama işlemi yapılmaktadır.

Yerinde Ofis Halı Yıkama İşleminin Detayları Nelerdir?

  • Ofis ortamları masalar ve teknolojik donanımlarla dolu alandır, halı yıkama sırasında bu eşyaların zarar görmemesi için gerekli olan tedbirler alınmalıdır.
  • Sağlıklı bir ofis temizliği için halı yüzeyi üzerinde yer alan masa ve çekilebilir tüm alanların altları da yıkamaya dahil edilmelidir.
  • Zeminde kullanılan halı cinsine uygun şampuan ve solüsyonlar kullanılarak yıkama yapılmalıdır. Kullanılan malzemeler halıların geç kirlenmesine de katkı sağlamalıdır.
  • Halılar yıkanırken halı altları asla ıslatılmamalıdır. Yıkama ve vakumlama işlemi aynı anda yapılarak zemin ıslanmaları engellenmelidir. Bu hususa dikkat edilmediğinde halılarda koku ve mantar sorunları ortaya çıkabilmektedir.
  • Sıklıkla ofis lekesi olarak kabul edilen kahve ve çay lekelerini çıkarmaya yönelik yerinde halı yıkama prosedürleri uygulanmalıdır.

Yerinde halı yıkama kapsamlı bir hizmet olup, ofislerden tutunda cami, mescit, otel ve düğün salonlarında bile uygulanabilen bir işlemdir. Her alanın kendine ait özellikleri dikkate alınarak halı yıkama işlemi yapılmaktadır. Ofis halıları yıkama ile kıyaslandığında mescit halı yıkama daha fazla zaman almaktadır.

Bunun sebebi kullanılan malzemenin farklı olmasıdır. Mescit ve cami halıları yünlü halılardan seçildiğinden hav denilen tüyler yıkama sırasında işlemleri yavaşlatmaktadır.

Bu nedenle bu alanların yıkanması diğer alanlara kıyasla daha fazla zaman alabilmektedir. Ofis halılarında sıklıkla toz çıkarmayan ve leke tutmayan ipliklerle dokunan halılar tercih edilmektedir. Cami halılarına kıyasla daha ince olduklarından kuruma süreleri de onlardan daha kısa olmaktadır.

Yerinde halı yıkama işlemi alışkın olduğumuz halı yıkama yöntemlerinden farklı olduğu için bu işlemi yaptırmak isteyenlerin kafasında çok sayıda soru olmaktadır. Bu kapsamda ofis halı yıkama nasıl yapılır ? sorusuna arama motorlarından cevap bulmaya çalışan çok sayıda kişi vardır.

Ofis halı yıkama işlemlerinden dikkat edilecek hususlar ile ilgili yazımızın üst kısmında gerekli tüm açıklamalar belirtilmiştir. Firmamız Red Carpet Temizlik yukarıdaki hususlar çerçevesinde hazırladığı yerinden halı yıkama sürecini uzman çalışanlarının, özverili ile gerçekleştirmekte ve müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

Sunulan hizmetlerin hepsi alanında uzman tedarikçilerden satın alınan kaliteli malzemeler ile gerçekleştirilmektedir.

Kontrol Ediliyor

Fiziksel Bağlı Polietilen Köpükler Hakkında Merak Edilenler Bu Yazıda

Polietilen köpükler fiziksel ve kimyasal bağlı ve düz bağlı polietilen köpük olmak üzere 3 çeşittir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir