Unutkanlık Hastalığı Nedir? Unutkanlık Hastalığı Nasıl Geçer?

Unutkanlık Hastalığı Nedir? Unutkanlık Hastalığı Nasıl Geçer?

Unutkanlık Hastalığı

Günlük hayatta bir çok şey yaşarız. Bir sürü anımız olur ve bunları hatırlamak isteriz. Ama bazılarımız bu güzel anılarını hatırlayamıyor. Bazılarının unutkanlığı düşük seviyede nadir anıları unutuyor.

Ama bazlarının unutkanlığı yüksek seviyede.Hatta bazen annesinin ve babasının ismini bile unutabiliyor. Hatta kendi ismini bile hatırlayamadıkları oluyor. Eğer bu unutkanlığa bir çözüm bulamaz isek bu durum unutkanlığı geçip hafıza kaybına kadar gelebilir. Peki bu unutkanlığın sebebi nedir?

Unutkanlık Hastalığı Nasıl Geçer?

Unutkanlık Hastalığının Sebebi Nedir?

Bu hastalığın sebebi aslında çok basittir. Eğer çocukluk yıllarınızda kafanızı sert bir yere vurduysanız bu hastalık olabilir. Hatta yemediğiniz yiyecekler bile bunun sebebi olabilir.

Unutkanlık Hastalığı Nasıl Geçer?

Unutkanlık hastalığı olan insanlar tabi ki de bu hastalığın geçmesini isterler. Bunun için bir çok yöntem araştırır ve bulmaya çalışırlar. Peki bu yöntemler nelerdir?

Unutkanlık Hastalığının Geçmesi İçin Yapılması Gerekenler

Bulmacalar Çözün

Bulmacalar hem alınması kolay, hem çözülmesi eğlenceli olan bir aktivitedir. Aynı zamanda hafızayı güçlendirir. Eğer unutkanlık gibi bir hastalığa sahipseniz hayatınızda bulmacalara yer verin.

Kitap Okuma Alışkanlığınızı Değiştirin

Kitap okumak hafızanızı geliştirir. Ama eğer her zaman okuduğunuz bir tür kitap yerine farklı tür olan kitap okursanız hafızanız ciddi derecede artacaktır.Unutkanlık Nedir?

Arkadaşlarınızla Daha Fazla Sık Buluşun

Arkadaşlarınızla buluştuğunuzda eski anılarınızdan konuşursunuz ya da eskiden olmuş olup komik olan olayları konuşur ve skiye dönersiniz. Bu yüzden arkadaşlarınızla daha sık sık buluşun.

Yapbozla Oynayın

Yapbozla oynamak hafızanızı ciddi oranda artıracaktır. Çünkü yapboz görsel hafızanızı geliştirir. Eğer hafızanızda gerilik ya da unutkanlık varsa yapboz oynamak emin olun sizi çok geliştirecektir.

Su doku Çözün

Su doku görsel ve sayısal hafızanızı geliştirecektir. Eğer unutkanlık hastalığınız varsa bo bol su doku çözün.

Dil Öğrenin

Dil öğrenmek hafızanıza yeni kelimeler eklemek demektir. Bu yüzden hafıza geriliğiniz varsa yeni diller öğrenmekten çekinmeyin. Dil öğrenmenin herhangi bir yaşı yoktur. Herkes har yaşta dil öğrenebilir.

Ajanda Kullanın

Ajanda kullanmak işinize yarayacaktır. Çünkü yaşadığınız olayları ajandanıza kayıt ederseniz gün geçtikçe onları hatırlayacak ve unutmamış olacaksınız.

Kontrol Ediliyor

Soba Nasıl Temizlenir

Soba Nasıl Temizlenir, Soba Temizlemenin Püf Noktaları

Soba Nasıl Temizlenir, Soba Temizlemenin Püf Noktaları Her ne kadar günümüzde artık soba kullanımı azalmış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir