Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce adı verilen istenmeyen cilt sorunları genel olarak kıl foliküllerinin yanı ciltte yer alan küçük deliklerin tıkanması sonucu oluşurlar. Peki sivilce ve sivilce izleri nasıl geçer, sivilce izlerinin geçmesi için evde yapılabilecek pratik uygulamalar var mıdır? Çoğunlukla ergenlik döneminde ortaya çıkan bu cilt sorunu hemen her yaşta görülebilen bir rahatsızlık türüdür. Bilhassa cilt yüzeyinin çok daha yağlı olduğu omuz, yüz, sırt ve göğüslerde daha sık görülür. Fakat sivilceler hakkında çok fazla bilgiye sahip olmadan yanlış yapılan müdahaleler neticesinde ciltte izleri kalmaktadır. Sivilce lekelerine sebebiyet vermemek için erken ve doğru şekilde yapılan müdahaleler sayesinde sivilce izlerine maruz kalmadan bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Cilt yüzeyinizde yer alan sivilceler günlük yaşamınızı ve psikolojinizi etkileyecek bir seviyeye ulaşmışsa, artık sivilcelere acil bir müdahalenin vakti geldi demektir. Sivilceler başta kalıtsal faktörler, stres, bakım hataları, hormon seviyesi başta olmak üzere birçok farklı sebebe bağlı olarak çıkabilir. Kronik ve çok ağır durumda sivilce rahatsızlığı olanların mutlaka uzman bir hekime gözükmesi gereklidir. Normal seviyede ya da daha alt seviyede sivilce problemi olanlar içinse sivilce ve sivilce izleri nasıl geçer sizlerle paylaşalım.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer, Evde Uygulanacak Yöntemler Nelerdir?

Sigara ve alkol kullanımı, beslenme alışkanlıkları, yeterli cilt temizliğinin yapılmaması, kozmetik ürünlerin yanlış kullanılması gibi daha birçok faktör ciltte sivilce oluşumuna neden olur. Sivilcelerin tedavisinde kullanılan birçok farklı doğal yöntem vardır. Biz size bu yöntemler arasından en fazla tercih edilen ve en etkili olanlarından bahsedeceğiz.

1-) Elma Sirkesi İle Tedavi Yöntemi: Bir miktar elma sirkesini aynı şekilde bir miktar su ile karıştırın. Daha önceden temizleyerek uygulamaya hazır hale getirmiş olduğunuz cildinize bu karışımı uygulayın. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta elma sirkesinin doğal olmasıdır. Çünkü sivilce izleri nasıl geçer sorunuzun cevabında en önemli etken elma sirkesinin doğal olmasıdır. Bu karışım cilt yüzeyinde 10-15 dakika kadar bekletildikten sonra ılık su ile yıkanmalıdır. Elma sirkesi karışımının sivilceyi kurutucu bir etkisi vardır.

2-) Gül Suyu İle Tedavi Yöntemi: Uzun yıllardan beri gül suyu cilt temizliği için tercih edilen en önemli doğal ürünlerden birisidir. İçerisinde barındırdığı antibakteriyel, antiseptik ve antienflamatuar özelliği sayesinde sivilce ve sivilce izlerinin giderilmesinde elma sirkesi kadar etkilidir. Gül suyu ayrıca cildinizin nem ve yağ dengesini sağlayarak daha sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

3-) Kil Maskesi İle Tedavi Yöntemi: Kil maskesi eskiden beri ciltteki gözeneklerin hemen her tür kirden ve bakteriden arındırılmasında kullanılan doğal bir yöntemdir. Kil maskesi sayesinde sivilce ve sivilce izleri nasıl geçer gibi bir derdiniz neredeyse kalmayacak. Yine kil maskesi sonrasında cildiniz ferahlayacak ve bir sonraki bakım ürünleri için hazır hale gelecektir.

 

 

 

Kontrol Ediliyor

15 Kg Olarak Satılan Köpek Mamalarının İncelemesi

Evlerinde ya da bahçelerinde köpek besleyenlerin genel olarak mamalara yönelik araştırma yaptıkları ve bu doğrultuda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir