Potasyum Amil Ksantat Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Potasyum amil ksantat kimyasal maddesi seçici olmayan bir maddedir. Seçici olmayan toplayıcı maddeler listesinde yer almaktadır. Ksantat grubunda yer alan bu bileşen ksantatlar arasındaki en kuvvetli kolektörlerden bir tanesidir. Genel olarak bu madde daha seçici toplayıcı olarak kullanılan maddelerden sonra sıyırıcı madde amacıyla kullanılmaktadır.

Görüntü olarak ise uçuk sarı bir renkte veyahut grimsi beyaz bir renkte olabilir. Genelde toz halde bulunsa da pellet halinde de bulunabilir. Potastum amil ksantat maddesini ayırt eden en büyük özellik onun keskin kokusudur.

Suda çözünebilen potasyum amil ksantat asitlerde ve ısısı yüksek bir ortamda kolaylıkla ayrışabilir. Potasyum amil ksantat genelde maden sektöründe kullanılmaktadır. Cu- Zn – Pb cevherlerinin toplayıcılığını üstlenir. Ayrıca altınlı pritin ve Cu – Ni sülfitli cevherlerin de toplanmasında kullanılan etkin bir maddedir.

Potasyum Amil Ksantat Nerelerden Temin Edilebilir?

Potasyum amil ksantat madencilik sektöründe önemli bir yere sahiptir. Özellikle de nikel ve gümüş madeni yüzdürücüsü olarak kullanılması nedeniyle oldukça popülerdir. Potasyum amil ksantat maddesinin yaygın kullanımı nedeniyle kimyasal bileşenler satan hemen hemen her firmadan potasyum amil ksantatı kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Genel olarak bu etkili madde 120 kilogramlık büyük variller içerisinde veyahut satıcısına bağlı olmak üzere belirli kilogramlar üzerinden satılmaktadır. Sizler de eğer madencilik sektöründeyseniz ve potasyum amil ksantat satın almak istiyorsanız Lapis Kimya firmasını tercih edebilirsiniz.

Ayrıca Lapis Kimya firmasının lapiskimya.com adresli internet sitesini ziyaret ederek potasyum amil ksantat hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. lapiskimya.com internet adresinden sadece potasyum amil ksantat maddesine değil bakır sülfat heptahidrat ve sodyum izopropil ksantat gibi birçok kimyasal maddelere de ulaşabilirsiniz.

Bu maddelerin hangi sektörlerde kullanıldığı hakkındaki yazılara da göz atıp merak ettiklerinizi sitenin iletişim kanallarını kullanarak firma yetkililerine ulaşıp öğrenebilirsiniz.

Potasyum Amil Ksantat ve Madencilik Sektörü Arasındaki İlişki Nedir?

Potasyum amil ksantat, ülkemizde en fazla maden sektöründe kullanılmaktadır. Çünkü bu etkili madde hem ayrıştırıcı hem toplayıcı hem yüzdürücü etki göstermektedir.

Nikel ve gümüş madenlerinin yüzdürücüsü olarak bilinen bu madde aynı zamanda seçici olmayan toplayıcı kimyasal madde olarak bilinir. Bu nedenle de gümüş madenciliği gibi sektörlerde sıkça kullanılmaktadır. Sizler de madencilik sektöründe öneme sahip olan bu madde hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz Lapis Kimya firmasının lapiskimya.com internet sitesini inceleyebilirsiniz.

Siteye giriş yaptığınızda potasyum amil ksantat gibi diğer kimyasal maddeler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Sadece potasyum amil ksantat kimyasal reaksiyon maddesi hakkında değil, satın almayı düşündüğünüz tüm kimyasal maddelere bu siteden bakabilirsiniz. Lapis Kimya sitesinin sunmuş olduğu dil seçenekleri sayesinde site üzerindeki kimyasal maddeleri tanıtan yazıları İngilizce dili seçeneğiyle de görüntüleyip okuyabilirsiniz.

Kontrol Ediliyor

Sova Retail’in Plastik El Sepetlerinin İncelenmesi

Alışveriş yaparken en büyük yardımcılardan birisi de plastik el sepeti ürünleridir. Bu sepetler bünyemizde, ister …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir