Polietilen Köpükler Hangi Sektörlerde Yoğun Olarak Kullanılır?

Kaliteli içerikleri ile birden fazla çeşidi bulunan polyethylene foam ürünleri pek çok farklı sektör için son derece faydalı ürünlerdir. Her çeşidinde ise farklı amaçlarda kullanım imkânı elde edilebilmektedir.

Bu ürünler farklı sektörler için çeşitli biçimlerde kesilerek ambalajlanmaktadır. Bu sayede kullanıcının en iyi şekilde fayda görmesi amaçlanır. Başlıca boru biçimli, rulo tasarımda, ekstra lamineli ya da laminesiz olarak müşteri beğenisine sunulabilmektelerdir.

Ambalaj Sektöründe Kullanımı

Bu pe foam ürünlerinin en yaygın kullanıldıkları alanlar genel itibariyle ambalajlama üzerine faaliyet gösteren sektörlerdir. Ambalaj sektörünün de en önemli malzemelerinden birini oluştururlar. Bu durumda pek çok farklı sektör içerisinde dolaylı ya da dolaysız olarak aktif bir kullanımı olduğu söylenebilir.

Polietilen, diğer ambalajlama ürünlerine nazaran çok daha kullanışlı bir malzemedir. Alışverişlerinizde paketli ürünler aldığınızda ürünlerinizin ambalajının polietilen olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca alışveriş poşetlerinin de polietilen malzemeden imal edilmiş gereçler olduklarını belirtmek gerekir. Bundan dolayı özellikle perakende sektörü içerisinde sıklıkla tüketildikleri de bir gerçektir.

Diğer Sektörlere Göre Başlıca Kullanım Alanları

Ambalaj sektörü haricinde bu ürünlerin kullanım alanları ise;

  • Elektrik – elektronik eşya parçaları üretimi yapan işletmeler,
  • Otomotiv sektörü,
  • Makine ve beyaz eşya üretimi yapan şirketler,
  • Spor ve eğlence alanları,
  • İnşaat Sektörü,
  • Yakıt tankı, kablo ve boru gibi ürünlerin imalatını yapan firmalar olmaktadır.

Polietilen köpük malzemesinin elektrik ve elektronik eşya parçaları üretiminde kullanılmasının başlıca sebepleri, hem dayanıklı bir malzeme olması hem de yalıtkan bir ürün olmasıdır.

Dayanıklı olması otomotiv sektöründe de kullanışlı bir ürün olmasına sebebiyet vermektedir. Ayrıca bir o kadar da hafif bir malzeme olması araçların parçalarında kullanılmaları için de çok faydalıdır.

Araçlarda olduğu gibi diğer makine ve beyaz eşyalarda da kullanımı, hafif ve dayanıklı olmasından kaynaklanmaktadır.

Spor ve eğlence sektöründe, çocuklar için oyuncaklardan sporda kullanılan pek çok aparata kadar faydalı bir ürün olabilmektelerdir.

Başlıca çocukların zihinsel aktiviteleri için geliştirilen oyuncakların tasarımında ve üretiminde bu malzemeden fayda görülebilmektedir.

Spor alanı olarak ise başlıca; havuzda suda durmaya yarayan destek ürünleri olarak ve pilates gibi sporlarda ise mat ürünleri olarak değerlendirilebilmektelerdir.

İnşaat sektöründe oldukça yaygın bir kullanımları bulunur. Genel itibariyle yalıtım malzemesi olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Başlıca ses yalıtımı, ısı ve nem yalıtımı alanlarında kullanılmaktalardır.

Dayanımları sadece darbelere karşı olmamaktadır. Aynı zamanda çeşitli kimyasallara karşı da oldukça dirençli malzemelerdir. Bu sebeple de yakıt tanklarında, boru malzemelerinde ve kablo ürünlerinde yoğun olarak tercih edilen çeşitlerdir. Toz yapmamaları, mantar ve bakteri barındırmamaları sebebiyle bu alanda oldukça büyük bir kazanım sunarlar.

Bu ürünleri başlıca 3 farklı tasarım olarak bünyemizde bulabilirsiniz. Bunlar;

Bünyemizden bu ürün modellerini tercih edeceğiniz zaman, sizlere streç filme sarılı veya naylon torba içerisinde olarak teslim edilebilmektelerdir.

Kontrol Ediliyor

Sova Retail’in Plastik El Sepetlerinin İncelenmesi

Alışveriş yaparken en büyük yardımcılardan birisi de plastik el sepeti ürünleridir. Bu sepetler bünyemizde, ister …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir