Pi Coin Nedir?

Pi coin nedir? Nasıl Kazılır? Borsaya Ne Zaman Girecek?

Pi Coin Network Nedir, Ne Zaman Borsaya Girecek?

Piyasada birçok kripto para birimi bulunmaktadır. Özellikle son günlerde adından sıkça söz ettirenlerden birisi ise dijital Pi Coin Network kripto para birimidir. Piyasaya yeni çıkacak olan dijital paranın en temel mottoları arasında ise hiç şüphesiz üyeler arasında dijital parayla alışveriş yapılan bir Pazar oluşturmak ve dünyada en çok kullanılan bir platform olmak. Pi Coin para birimi, Stanford Üniversitesi bünyesinde yer alan üç girişimci tarafından kullanıma sunulmuştur. Dijital para birimi olarak kaşımızı çıkan Pi Coin ilk başlarda Stellar Platformu örnek alınarak oluşturulmuştur.

Gelişim esnasında ise Stellar platformunun madencilik sektörüne müsaade etmemesine rağmen yaptıkları güncellemeler neticesinde madencilik işlemlerini simüle ederek kişilerin liyakat ve yetenekleri doğrultusunda bir paylaşım modeli oluşturmuşlardır. Pi temel olarak her ne kadar diğer kripto paralar ile aynı mantığa sahip gibi görünse de, esas işleyişi açısından diğerlerinden ayrılır. Pi Coin nedir, diğer kripto paralar gibi değerlenir mi gibi sorular dijital para ile ilgilenenlerin en çok merak ettiği sorulardandır. Şimdi sizlere piyasaya çıkacak olan bu yeni para biriminden bahsedelim.

Pi Coin Madenciliği, Pi Network

Mevcut kripto paraların neredeyse tamamında grafik kartları ile kazım işlemi yapılmaktadır. Tabi bu esnada muazzam bir elektrik tüketimi gerçekleşiyor. Pi ise kullanıcılarına standart dijital coinlerin aksine kendi network ağına girildikten sonra internet ve elektrik olmadan dahi kazım yapılabilme işlemi sunuyor. Mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştirilebilecek olan kazım işlemi kullanıcılar tarafından bir kez başlatıldıktan sonra telefon kapatılsa dahi Pi Coin Network otomatik olarak kazım işlemine devam ediyor.

Kullanıcı uygulamaya girip kazım işlemini başlattıktan sonra Pi Network sistemi otomatik olarak her 24 saatlik periyotlarla kullanıcıya Pi kazandırmayı sürdürüyor. Kullanıcıların 24 er saatlik kazım periyodunu 3 kez tamamlamasıyla birlikte artık katkıcı rolüne geçiliyor ve kendi güvenlik çemberinizi oluşturabiliyorsunuz. Kendi güvenlik çemberinizi oluşturduktan sonra artık buraya istediğiniz kadar arkadaş davet edebilir ve kazım işlemine devam edebilirsiniz. Tüm bunların yanında ayrıca sizin referans kodunuzla üye olan en fazla 5 kişinin yapacağı kazım işlemlerinden de istifade edebilmektesiniz.

Pi Coin Network Piyasalarda Ne Zaman Listelenecek?

Hemen herkesin en çok merak ettiği konulardan birisi de hiç şüphesiz Pi’nin piyasalarda ne zaman yerini alacağı konusudur. Bu yeni dijital coinin kripto para borsalarında yerini alabilmesi için mainnet denilen öncelikle kendi ana blok zincirine geçmesi gerekmektedir. Yine aynı şekilde Pi Coin Network piyasalarda ne zaman listelenecek sorusunun cevabını alabilmek için sistemin bütün fonksiyonlarının kopya bir blok zinciri ile testten geçirilmesi gerekiyor. Tüm bu testlerden başarı ile geçerse ancak ondan sonra mainnet zincirinde yerini alabilecek. Henüz kripto para borsalarında yerini almadığı için bu yeni dijital coinin parasal değeri de tam olarak bilinmemektedir.

 

 

Kontrol Ediliyor

Potasyum Amil Ksantat Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Potasyum amil ksantat kimyasal maddesi seçici olmayan bir maddedir. Seçici olmayan toplayıcı maddeler listesinde yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir