Gümüş Nasıl Parlatılır?

Evde Gümüş Nasıl Parlatılır? Evde Gümüş Parlatma Yöntemleri

Evde Gümüş Nasıl Parlatılır? Evde Gümüş Parlatma Yöntemleri

Gümüş takı ve aksesuarlar hem erkeklerin hem de bayanların gözdeleri arasındadır. Ancak gümüş zamanlar parlaklığını kaybedebiliyor. Bu sebeple evde gümüş nasıl parlatılır, eski haline nasıl döndürülür gibi sorular birçok gümüş kullanıcısının araştırdığı konular arasında yer alır. Çünkü zamanla kararan gümüşlerin hem parlaklığı kaybolur hem de eski zarafeti gider. Bunun için aman zaman gümüş takı ve aksesuarlar parlatılmalı ve eski canlılığına yeniden kavuşturulmalıdır. Kararıp canlılığını yitiren takılarınızı kesinlikle atmayın. Size bahsedeceğimiz bazı basit yöntemlerle tesbih, yüzük, küpe, kolye, çakmak gibi gümüş aksesuarlarınızı ilk günkü canlılığına kavuşturacaksınız. Böylece bir sürü para vererek almış olduğunuz gümüş takılarınızı atmak yerine yeniden kullanabileceksiniz.

Evde Gümüş Parlatma Teknikleri

1-) Diş Macunu İle Gümüş Parlatma: Eğer severek kullandığınız gümüş eşyalarınız zamanla karardı ve matlaştı ise işte size eşyalarınıza eski canlılığını yeniden kazandıracak çok güzel bir yöntem öneriyoruz. Diş macunu ile evde gümüş parlatma yapabilmek için, yumuşak başlı bir fırça ( diş fırçası olabilir) ya da bez yardımıyla macunu takınıza sürün. Sürdüğünüz macunu fırça yardımıyla bir müddet güzelce ovun. İyice ovduğunuz gümüş eşyalarınızı ılık su dolu bir kabın içerisine koyun ve bu şekilde 30-40 dakika kadar bekletin. Sonrasında takılarınızı kabın içerisinden çıkarın ve ılık suda iyice yıkadıktan sonra temiz bir bezle silin. Gümüşleriniz eski parlaklığına kavuşmuş olacaktır.

2-) Ketçap İle Evde Gümüş Parlatma: Severek tükettiğimiz ketçap aynı zamanda mükemmel bir gümüş parlatıcısıdır. Ketçap ile kararan ve matlaşan gümüşlerinizi parlatıp bakımını yapabilirsiniz. Bunun için tüm yapmanız gereken gümüş aksesuarlarınızı ketçabın içine atıp iyice ketçaba bulayın ve bu halde 15-20 dakika kadar bekletin. Evde gümüş parlatma yöntemleri arasında oldukça etkili bir yöntem olan ketçap yönteminde bekleme sonrası aksesuarlarınızı ılık su ile durulayın ve sonrasında temiz bir bez ile iyice silin.

Limon İle Evde Gümüş Nasıl Parlatılır?

Hemen herkesin bildiği gibi limon asidik özelliğinden dolayı birçok temizlik ürününün içerisinde bulunur. Limon suyu ile gümüş takılarınızı parlatmak için tek yapmanız gereken 2-3 yemek kaşığı limon suyunu 1 su bardağı su ve 1 yemek kaşığı tuz ile bir kap içerisinde karıştırmak.  Sonrasında matlaşan ve canlılığını yitiren gümüşlerinizi bu karışım içerisine yatırın. 30 dakika kadar beklettiğiniz gümüşlerinizi su ile durulayın ve yumuşak bir bezle silin. Artık gümüş aksesuarlarınız ilk günkü gibi canlı gözükecektir.

Su, Sirke ve Karbonat İle Evde Gümüş Nasıl parlatılır?

Evde gümüş parlatma tekniklerinden birisi de su, sirke ve karbonat ile parlatma tekniğidir. Bir miktar suyun içerisine 2 yemek kaşığı sirke ve 2 yemek kaşığı karbonatı ekleyiniz. Elde ettiğiniz karışımın içerisine matlaşmış gümüşlerinizi yatırın ve 30 dakika kadar bekletin. Ardından bol su ile durulayın ve bir bez ile silin.

Kontrol Ediliyor

Bilgisayar ısı testi nasıl yapılır ve çözümleri nelerdir?

Bilgisayar ısı testi nasıl yapılır ve çözümleri nelerdir?

Bilgisayar ısı testi nasıl yapılır ve çözümleri nelerdir? Bilgisayarınız özellikle yaz aylarında çok ısınır ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir