Android'de Müzikler Nasıl Zil Sesi Yapılır?

Android’de Müzikler Nasıl Zil Sesi Yapılır?

Android’de Müzikler Nasıl Zil Sesi Yapılır?

Android telefonlarda zil sesi değişikliği yapıla bilmesi için öncelikle telefonun sürümünün bilinmesi gerekir. Kullanılan telefon markasına göre ayarlama özellikleri değiştiği için “” işareti ile gösterilen bölümlerdeki ifadelerin yazım biçimi değişe bilir.

Örneğin kullanılan Android telefon Samsung marka telefon ise “Ayarlar” bölümümde zil sesi değişikliği “Sesler ve Titreşim” bölümünden yapılırken, farklı marka telefonlarda “Ses” bölümünün içerisinde buluna biliyor. Android telefonların kendi yazılımında kayıtlı olan zil seslerinden birini seçerek zil sesini istediğiniz gibi ayarlaya bilirsiniz. İstediğiniz özel bir parçayı zil sesi olarak ayarlamak için öncellikle parçayı güvenli olarak telefona indirmeniz gerekmektir.

Müzikler Telefona Nasıl İndirilir?

Telefonunuza müzik indirebilmek için iki seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birisi ücretsiz internet üzerinden indirmek, bir diğer seçenek ise ücretli uygulamalardan satın alarak indirmektir.

Ücretsiz indirmek için internet üzerinde bulunan “Mp3” müzik indirme programlarını kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk işlem Youtube üzerinden indirmek istediğiniz şarkının link olarak kopyalamak yani bağlantıyı kopyalamalısınız. Kopyaladığınız bağlantıyı “Mp3 müzik indirme” sitesindeki “URL gir” bölümüne yapıştırarak bağlantıyı mp3 çevirip, telefonunuza indirebilirsiniz.

İkinci seçenek olarak ücretli olan yöntem virüsler açısından daha güvenlidir. Youtube üzerinden dinlediğiniz şarkıyı “indir” butonuna tıklayarak belli bir ücret karşılığı indirebilirsiniz. Bir başka opsiyon ise “Google Store” üzerinden müzik indirme programlarını kullanarak istediğiniz şarkıyı telefonunuza indire bilirsiniz.

Telefona İndirilen Müzik Nasıl Zil Sesi Yapılır?

Telefonunuza indirdiğiniz müziği zil sesi yapmak için öncelikle indirdiğiniz müziğin telefon hafızasına indiğini kontrol etmeniz gerekir. Kontrol etmek için telefonunuzun dahili depolama alanında bulunan “indirilenler” bölümüne bakmanız gerekir veya telefonunuzda bulunan müzik çalar bölümünde şarkının düzgün bir şekilde inip inmediğini kontrol edebilirsiniz.

Kontrolleri gerçekleştirdikten sonra Android telefonunuzdaki “Ayarlar kısmını açın. Ardından seçeneklerde “Ses ve Titreşim Ayarları” veya “Ses Ayarları” bölümüne basın, daha sonra “Zil sesi” içeriğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza telefonun dahili hafızasında bulunan otomatik zil sesleri çıkacaktır. İndirdiğiniz şarkıyı bulabilmek için “Yerel Zil Sesi Seç” seçeneğini veya “Tüm zil sesleri” seçeneğini seçiniz, karşınıza indirdiğiniz şarkının adı çıkacaktır, şarkıya basarak “Zil sesi ayarla” seçeneğini seçtiğinizde telefonunuzun zil sesi istediğiniz şarkı olarak çalacaktır.

Android Müzikleri Zil Sesi Yapma, Android Zil Sesi Değiştirme, Android Şarkıları Zil Sesi Yapma

Kontrol Ediliyor

Potasyum Amil Ksantat Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Potasyum amil ksantat kimyasal maddesi seçici olmayan bir maddedir. Seçici olmayan toplayıcı maddeler listesinde yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir